Szanowni Państwo

W związku ze Światowym Dniem Adopcji przypadającym 9 listopada, Dyrektor wraz z pracownikami Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi z Filią w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają do wspólnego celebrowania tego wydarzenia. Tradycją, która wpisała się już na stałe w kalendarz Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi są obchody Światowego Dnia Adopcji w dniu 9 listopada. W tym roku chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnego świętowania rodzicielstwa adopcyjnego.
Światowy Dzień Adopcji obchodzony jest od ponad 20 lat na całym świecie. Inicjatorem tego pomysłu jest Hank Fortener, który sam wzrastał w rodzinie adopcyjnej. Zainicjował propagowanie adopcji poprzez docenianie rodzin adopcyjnych, ich trudu i determinacji ustanawiając specjalnie dla nich World Adoption Day. Ten dzień jest okazją do popularyzacji idei adopcji w społeczeństwie jako możliwości tworzenia rodziny dla potrzebujących dzieci.

Prosimy również Państwa o zaangażowanie się w naszą akcję. W tym czasie promujemy upowszechnianie międzynarodowego symbolu adopcji, którym jest dłoń z narysowaną uśmiechniętą buzią.

DŁOŃ – SYMBOL POMOCY A UŚMIECH OZNACZA RADOŚĆ
Razem symbolizuje „radość z nowej rodziny”.

Zachęcamy do umieszczania tego symbolu w dniu 9 listopada na Państwa oficjalnych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Światowy Dzień Adopcji to dobry moment, aby przypomnieć o adopcji a przed wszystkim podkreślić, jak istotną rolę spełniają rodziny adopcyjne oraz podziękować im za miłość, wytrwałość i cierpliwość w wychowaniu dzieci.

Mamy nadzieję, że zechcą Państwo uczestniczyć wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Adopcyjnym w Łodzi w obchodach Światowego Dnia Adopcji.

Dyrektor wraz z zespołem Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi

Adopcja oczami rodziców adopcyjnych

Adopcja oczami pracowników ROA